Види сайдингу для зовнішнього оздоблення

Сайдинг являє собою гарну альтернативу більш традиційним оздоблювальним матеріалами: при невисокій вартості сайдинг пропонує довговічність, міцність, і акуратний зовнішній вигляд.

Але велика різноманітність видів сайдинг панелей може заплутати покупців: як зрозуміти, яка з різновидів краще?

У цій статті ми розберемо види сайдингу, вивчимо області їх застосування, і розкриємо їх переваги.

 

Сайдинг і його переваги

Сайдинг - облицювальний матеріал, у вигляді міцної панелі з кріпленнями у вигляді замку (розрізняють такі види замків, як зацеп, "S-Lock" і "шип-паз"). Як правило, товщина матеріалу не перевищує 10 мм, а його довжина може досягати від 2 до 6 м, з шириною від 10 до 30 см.

Сайдингом, як правило, виконують обробку приватних будівель (будинки, котеджі, дачі, гаражі). Комерційні будівлі (офіси, торгові центри, і т.д.) облицьовують рідше.

Сайдинг позиціонується на ринку як більш вигідний облицювальний матеріал в порівнянні зі штукатуркою або металом. Крім своєї вартості, він володіє і іншими перевагами:

  • Захист від механічної деформаціі- при установці або експлуатації панелі не тріскаються;
  • Захист від природних явищ - сайдинг добре витримує перепади температури і вологості, не піддається гниттю і корозії;
  • Легкість і пластичність - дозволяє встановлювати матеріал навіть любителю. Сайдинг легко встановлювати самому з використанням простих інструментів;
  • Натуральні текстури - панелі передають малюнки дерева, каменю або цегли для облицювання будівель;
  • Простота догляду та чистки - сайдинг не вимагає особливих засобів для чищення, досить промивати панелі водою зі шланга, якщо вони сильно забруднені.

Основні види сайдингу за призначенням

Різні сценарії застосування сайдингу вимагають від матеріалу певного набору властивостей. Тому сайдингові панелі по застосуванню діляться на два основних види:

Цокольний сайдинг

Цокольний сайдинг використовується для облицювання цоколя - нижньої частини будівлі. Також їм можна обробляти фундамент будівлі, через що матеріал має підвищену міцність і вологостійкість.

Стійкість матеріалу допомагає захищати цоколь від впливів зовнішнього середовища, яким він схильний більшою мірою, ніж голі стіни. Це може бути жар від асфальту влітку або налиплі замети взимку.

Цокольний сайдинг повсюдно застосовується з утеплювачами і гідроізоляційними матеріалами.

 

Стіновий сайдинг

Їм покривають основну частину стіни. У порівнянні з цокольним сайдингом, ці панелі ніяк не відрізняються за своїми властивостями. Хіба що фактури дерева незастосовні щодо цоколя через недоречності (на цоколі звикли бачити панелі з фактурою каменя або цегли).

Сайдинг панелі виробляють з великої кількості матеріалів, таких як вініл, акрил, дерево, метал, і цемент. Матеріал імітує природні текстури дерева, каменю, або цегли, надаючи варіативності дизайну будівель.

Види сайдинга по матеріалу

Всі види сайдингу мають своїм набором переваг і недоліків. Нижче ми розглянемо основні види сайдинг-панелей, виходячи з матеріалів їх виробництва.

Вініловий сайдинг

Вініловий сайдинг являє собою панелі товщиною не більше 3 міліметрів, вироблені з полівінілхлориду (ПВХ). Ними обшивають не тільки нові споруди, а й стіни будівель, що реставруються.

Вініловий облицювальний матеріал стійкий до великих перепадів температури (від -50 до +50 градусів за Цельсієм). Він не тріскається і не деформується, як дерев'яний сайдинг, і не піддається гниттю.

Крім цього, вінілові панелі допомагають покупцям заощаджувати на утеплювачі і обігріві приміщень, так як самі мають теплоізоляційними властивостями.

Вініл допомагає імітувати практично будь-яку текстуру: панелі можна робити гладкими або шорсткими, надавати їм фактуру дерева, каменю, або цегли в будь-яких кольорах.

класичний сайдинг

 

Металлосайдинг

Металлосайдинг - панелі з металу товщиною до 0,9 мм, які з'єднуються між собою за допомогою кріплень-замків. Основні матеріали виробництва - оцинкована сталь з полімерним покриттям або алюміній.

Завдяки полімерному покриттю сталь краще витримує корозію, опади і температурні впливу. В якості такого покриття зазвичай можуть використовувати:

  • Поліестер - допомагає зробити поверхню панелей глянсовою або матовою;
  • Пластизол - імітує тиснення фактуру;
  • Пурал - захищає поверхню матеріалу від вицвітання;
  • Полівініліденфторид - збільшує довговічність облицювання.

Алюміній в свою чергу не мають покриття, через що він може швидше вицвітати. Також на алюмінієвих панелях простіше пошкодити фарбу.

Серед переваг можна виділити екологічність, і підвищену міцність. Алюмінієвий сайдинг не горить, на відміну від вінілового.

Однак в разі пошкодження захисного шару місце стає вразливим до впливу корозії. Метал важче полімерів, тому і установка буде більш складним процесом.

Акриловий сайдинг

Для виробництва цього сайдингу використовує акрил-стіроловий компаунд - застарілий на даний момент полімер.

Акрилові панелі жорсткіше вінілових, тому вони менш стійкі до деформацій (бо не гнутися). Він витримує більш високі температури в порівнянні з вініловим не побоюючись, що матеріал буде вигоряти. Тим ні менш, на сьогоднішній день сучасні технології дозволяють домогтися такої ж стійкості до ультрафіолетового впливу при виробництві вінілового сайдинга. Тому, ця перевага акрилового сайдинга багато в чому суперечливе.

Серед недоліків варто відзначити високу вартість акрилових панелей.

Керамосайдінг

Сайдинг панелі виробляються з кераміки особливого складу, в який входять фіброцементна суміш і глина. Це допомагає зробити матеріал пожежобезпечним і екологічно чистим.

Крім цього, керамічний сайдинг є одним з найкращих рішень для шумо- і теплоізоляції. За якістю матеріал можна порівнювати з керамічною плиткою.

З мінусів можна виділити ціну: панелі відносяться до середньої цінової категорії.

Фіброцементний сайдинг

Фіброцементний сайдинг виробляють з цементного розчину, додаючи в нього целюлозне волокно, пісок і мінеральні добавки.

Зазвичай фактуру панелей роблять тиснення, щоб вона нагадувала таку у деревини або природного каменю. Цементні панелі служать довго і добре тримають колір.

Панелі одних з найважчих, через що для установки сайдинга потрібно встановлювати міцну каркасну основу. Цей матеріал важче обробляти, ніж вініл, і під час роботи рекомендується використовувати засоби захисту, щоб уникнути попадання пилу в легені і на слизові оболонки.

Дерев'яний сайдинг

Дерев'яні панелі роблять з деревно-целюлозного з'єднання: її пресують під високим тиском і температурою, додаючи карбідні смоли в якості сполучного елемента.

Панелі екологічні і мають хорошу повітропроникність.

Але на даний момент цей різновид сайдинга застосовують все рідше, так як матеріал легко запалюється і вбирає вологу, а також вимагає нанесення лакофарбових покриттів і ретельного догляду.

Який сайдинг краще для обшивки будинку?

Кожен з представлених видів сайдинга має свої плюси і мінусами і буде кращий в певних сценаріях.

Однак для тих, хто шукає доступний і ефективний спосіб обробки будинку - вініловий сайдинг буде найбільш підходящим рішенням. Він вигідний в ціні і зручний в монтажі, невибагливий в догляді і довговічний.